Search
Close this search box.

מלונות | כרטיסים

לאן יותר מומלץ לטוס לטיול? האיים הקנריים (Canary Islands) או האיים האזוריים (Azores)?

עזרה בתכנון טיול בקנריים? השאירו פרטים 👇

דמיינו סצנה שבה מנגינת הגלים משתלבת בהרמוניה עם החול הזהוב הרך שמתחת לרגליכם, בעוד שבמקלט אחר, גבעות ירוקות שופעות מתגלגלות בעדינות מתחת לשרשרת הרי געש מלכותיים.

כזה הוא הפיתוי של שני ארכיפלגים מדהימים – האיים הקנריים והאיים האזוריים. סיפור על שני גני עדן, שכל אחד מהם ארוג במארג ייחודי של יופי טבעי, עושר תרבותי ותענוגות חושיים. הם מזמינים את המטיילים בקסמם הייחודי: האחד, מעוז תוסס של חיים וצבע, שבו כל שקיעה צובעת את השמים בצהלה; השני, נווה מדבר שליו של נופי אזמרגד ומים תכולים הלוחשים סיפורים על שלווה. בעודכם מהרהרים באיים המופלאים האלה, עולה שאלה כמו גאות עדינה – לאן הכנפיים שלכם צריכות לבעור? בריקוד הקלדרות הקנריות הלוהטות, או בתוך הסימפוניה האזורית של שדות מרעה ומעיינות חמים?

האיים הקנריים נגד האיים האזוריים

היציאה למסע לגן עדן באי מציגה לעתים קרובות התלבטות מענגת – היכן לנחות בין הים הכחול העצום כדי להתמכר ליופי נופי, שלווה והרפתקאות. שני יעדים קסומים כאלה הם האיים הקנריים והאיים האזוריים, שניהם אבני חן של האוקיינוס האטלנטי, אך כל אחד מהם עם הקסם הייחודי שלו. בעוד מטיילים מהרהרים בבחירות שלהם, ההחלטה לבחור בין האיים הקנריים לאיים האזוריים אינה קשורה רק להצמדת מיקום על המפה; זוהי חקירה של מה שמהדהד עם רצונות הנסיעה והציפיות של האדם.

האיים הקנריים, ארכיפלג ספרדי הממוקם מול החוף הצפון מערבי של אפריקה, ידועים בחופים 🏖️ החוליים שטופי השמש שלהם, נופים דרמטיים שעוצבו על ידי פעילות וולקנית, ותרבות תוססת הרוקדת לקצב הלילה. כמו חרוזים פזורים, שבעת האיים העיקריים מתהדרים באיכויות ייחודיות, מאל טיידה (el Teide) בטנריף, הפסגה הגבוהה ביותר בספרד, ועד הדיונות של גראן קנריה והיערות השופעים של לה פלמה.

לעומת זאת, האיים האזוריים, אזור אוטונומי של פורטוגל, מופיעים כתשעה איי אזמרגד, המתנשאים ממעמקי האוקיינוס האטלנטי, קרוב יותר ליבשת אירופה. איים אלה הם מקלט לאוהבי טבע המחפשים נחמה בגבעות ירוקות, צוקים בזלתיים ושלווה של אגמי מכתש טורקיז. את האיים האזוריים פוקדים פחות תיירים, ושומרים על קסם גולמי, שלא נגעו בו, שבו שריקת הרוח ומזמורי עופות הים מרכיבים סימפוניה שלווה. איים אלה, הפעילים מבחינה וולקנית, מציעים גם מעיינות גיאותרמיים וקו חוף סלעי המפוסל על ידי איתני הטבע.

מטיילים לעתים קרובות עורכים השוואות בין יעדים אלה כאשר הם מתווים את תוכניות החופשה שלהם. חלקם עשויים להיות מושפעים מהקיץ התמידי של האיים הקנריים ומהסצנות החברתיות הדינמיות, אחרים על ידי האקלים הממוזג של האיים האזוריים והחיבוק השליו של הוד הטבע. שני הארכיפלגים מעניקים קבלת פנים חמה עם האקלים המתון שלהם, המקומיים הידידותיים ושטיחי הקיר התרבותיים העשירים, המקסימים את המבקרים עם גרסאות גן עדן משלהם.

בעודנו פורשים את מארג החוויות שמציעים האיים הקנריים והאיים האזוריים, אנו מתעמקים בתמצית המסע – אמנות הבחירה. בין אם מחפשים את הדופק התוסס של חיי החוף או את הנחמה המצויה בחיק הטבע, מסע השוואתי זה ינווט דרך הפנים של שני היעדים, מהפיתוי של מי הטורקיז למסתורין של ליבם הוולקני, מתענוגות גסטרונומיים לחגיגות תרבותיות, ומשיקולים תקציביים לקלות של חקר פנינים נסתרות. אז תנו לנו לצאת למסע הגילוי הזה ולאלץ אתכם לבחור את הבד המושלם לצייר את זיכרונות החופשה הבאה שלכם.

האיים הקנריים לעומת האיים האזוריים מבחינת חופים

כאשר מדמיינים חופשה אידילית על החוף, התודעה נודדת לעתים קרובות לתמונות של חולות שטופי שמש ומים צלולים. האיים הקנריים והאיים האזוריים, שניהם ארכיפלגים באוקיינוס האטלנטי, מציעים חוויות חוף ייחודיות המשרתות סוגים שונים של מטיילים. האיים הקנריים ידועים בחופים החוליים רחבי הידיים שלהם, המושכים מחפשי שמש וגולשים כאחד. עם קו חוף המתהדר בחולות זהובים עד שחורים, החופים כאן מציעים מגרש משחקים למגוון רחב של ספורט 🏄 מים ופעילויות פנאי תחת החיבוק התמידי של השמש.

מצד שני, האיים האזוריים, אזור אוטונומי של פורטוגל, מציג נרטיב חוף שונה. הארכיפלג אינו ידוע בדרך כלל בחופים חוליים מסורתיים. במקום זאת, חופיו משוננים ודרמטיים, ומורכבים לעתים קרובות מסלעים וולקניים וחלוקי נחל. החופים שכן קיימים הם בעלי קסם מוזר ואווירה מבודדת, מושלמת עבור אלה המחפשים שלווה 🔇 וחיבור עם הטבע. המים האזוריים מוערכים מאוד גם על ידי צוללנים החוקרים את החיים התת-ימיים העשירים, הנגרמים על ידי הזרמים העשירים בחומרים מזינים של מרכז האוקיינוס האטלנטי.

לא רק החופים עצמם, אלא הרקע שהם מציעים מבדיל בין שני היעדים. האיים הקנריים מציגים חופים הממוסגרים על ידי צוקים סלעיים ודיונות מדבריות, בעוד האיים האזוריים מספקים סצנה שופעת וירוקה עם נוף לאוקיינוס המשקיף אל אופקים אינסופיים. בין אם אתם מעדיפים את האווירה התוססת של החופים החוליים של האיים הקנריים, עם שירותים בהישג יד, או את הבדידות השלווה של המפרצונים הנסתרים של האיים האזוריים, הבחירה בין יעדים אלה תלויה במידה רבה בחוויית החוף הרצויה. שני הארכיפלגים מבטיחים פיסת גן עדן משלהם, אך הנרטיב שכל אחד מהם כותב בחולות חופיהם לא יכול להיות מובחן יותר.

האיים הקנריים לעומת האיים האזוריים מבחינת נופים, הרי געש וטבע

המסע לחשוף גן עדן שתואם את הדמיון יכול להוביל לעתים קרובות לצומת דרכים בין האיים הקנריים לאיים האזוריים, במיוחד כשמדובר בהערכה של פלאי טבע. כל ארכיפלג הוא ייחודי, עם נופים שובה לב ומרתקים באותה מידה, אך הם מציעים חוויות ייחודיות לאוהבי הטבע האנין.

האיים הקנריים, ארכיפלג ספרדי קסום, הם אוצר בלום של נופים מגוונים ועדות ללב הלוהט של כדור הארץ, כאשר כל אי אוצר נרטיב גיאולוגי משלו. טנריף מתגאה בהר טיידה האימתני, הפסגה הגבוהה ביותר בספרד והר געש מעורר יראת כבוד הניצב כזקיף מעל אי של שטח מגוון. כאן, שדות דמויי ירח מתערבבים עם יערות עבותים ודיונות סוחפות, קנבס של טבע המענג מטיילים וחוקרים כאחד. הצוקים הסלעיים והנקיקים העמוקים של גראן קנריה מוסיפים נדבך נוסף לאזור רב-פנים זה, ומזמינים הרפתקנים להתעמק בתפאורות הדרמטיות שלו.

מצד שני, האיים האזוריים, האזור האוטונומי של פורטוגל, הוא מקבץ של איים געשיים חרוטים בלב האוקיינוס האטלנטי. ארכיפלג זה הוא תזכורת נוקבת לליבה המבעבעת של כדור הארץ, עם סאו מיגל הכולל את עמק פורנס המדהים ואת האווירה השלווה ורוויית הקיטור של המעיינות החמים והקלדרות שלו. האי פיקו, המוכתר על ידי הר הגעש הנושא את שמו, מזמין מטפסים לטפס על ההר הגבוה ביותר בפורטוגל, בעוד פאיאל בולט עם הר הגעש קפליניוס שלו, תוספת גולמית ועדכנית לנרטיב של הנוף. האיים האזוריים, פראיים ולא מאולפים, הם מקלט למי שמחפש נחמה ביופי בתולי.

החי והצומח מתחרים באותה מידה על תשומת הלב בתוך האיים הפראדיסיים האלה. השמורות הביוספריות של האיים הקנריים מכילות מגוון ביולוגי יוצא דופן, כולל יערות לאוריסילבה עתיקים ושפע של מינים אנדמיים. בינתיים, הנביעות ההידרותרמיות ואגמי המכתש של האיים האזוריים מטפחים מערכת מובחנת של מערכות אקולוגיות, התומכות במגוון של בעלי חיים ימיים ויצורים יבשתיים, מה שהופך אותם למגרש משחקים אמיתי עבור ביולוגים וחובבי טבע.

בסופו של דבר, הבחירה בין הפאר הוולקני של האיים הקנריים לבין המרחבים השופעים והירוקים של האיים האזוריים יכולה להיות מאתגרת באותה מידה שהיא מרגשת. שני היעדים הם שומרי ההוד הקדמוני של כדור הארץ, אך המשיכה האישית שלהם נמצאת בעיני המתבונן. 🌋🌿

האיים הקנריים לעומת האיים האזוריים מבחינת מזג אוויר ואקלים

כאשר מתכננים שהייה באיים הידועים בנופיהם האידיליים, הבנת הניואנסים של מזג האוויר והאקלים שלהם היא בעלת חשיבות עליונה. האיים הקנריים, המכונים בחיבה "איי האביב הנצחי", התברכו באקלים מתון להפליא. הטמפרטורות הממוצעות נעות בעדינות בין 20 ל-28 מעלות צלזיוס כל השנה, ויוצרות אווירה מרגיעה ומפתה במיוחד למי שנמלט מאזורים קרים יותר. עקביות אקלימית זו נובעת מרוחות הסחר הקרירות והזרם הקנרי החם, המקיפים את הארכיפלג בתנאים אידיאליים למגוון של הרפתקאות 🌅 בחוץ.

לעומת זאת, האיים האזוריים מציגים אקלים אוקייני ממוזג יותר, המסומן על ידי מיקומם בתוך צפון האוקיינוס האטלנטי. העונות כאן פחות בולטות, אם כי עדיין ניתן להבחין במעבר העדין מקיץ קריר לחורף רטוב יותר, אך עדיין מתון. התנודות בטמפרטורה הן קלות, ונעות בעיקר בין 14°C ל-25°C לאורך כל השנה, מה שמהדהד פלטה עדינה ומרעננת של דפוסי מזג אוויר. האקלים של האיים האזוריים, המושפע מזרם הגולף, מבטיח שגם כאשר האיים מתפארים בממטרים קצרי מועד, השמש מציצה לעתים קרובות מבעד לעננים המתפוגגים, מטילה לחשים של חום על הנוף 🌧️☀️ הקסום.

עבור חובבי חופים ומחפשי שמש, האיים הקנריים משרתים מקלט של אור שמש תמידי, מה שהופך אותם לבחירה מועדפת במיוחד לספורט מים או פשוט להתחמם תחת חיבוק השמש. בינתיים, אלה הנמשכים לקסם של האיים האזוריים ימצאו מקום מפלט שליו, שבו האקלים הממוזג מזמין טיולים מהורהרים דרך גבעות מוריקות ויערות ערפיליים המשגשגים תחת היד המטפחת של גשמים תכופים, אך חולפים. לא משנה באיזה ארכיפלג בוחרים להפליג, האקלים הייחודי של כל אחד מהם משמש כקנבס, ומצייר חוויות ייחודיות שמהדהדות את כמיהות הלב לשמיים תכולים אינסופיים או ללחישות הדרמטיות של רוח האוקיינוס האטלנטי.

האיים הקנריים לעומת האיים האזוריים מבחינת חיי לילה

כאשר השמש שוקעת מעל האוקיינוס האטלנטי העצום, שני הארכיפלגים מתעוררים לאווירה לילית שונה. האיים הקנריים, הידועים בחיי הלילה התוססים שלהם, הופכים למגדלור עבור עושי שמחות. זהו ארכיפלג שפועם בקצב של אולמות מוזיקה חיה, ברים הומים וכמה מהמועדונים המפורסמים ביותר באירופה. יעדים כמו גראן קנריה וטנריף הם התגלמות החגיגות הליליות, המציעות סצנה מונפשת הפונה למגוון טעמים וגילאים 🎉.

בניגוד מוחלט לכך, האיים האזוריים מציגים טבלת לילה מאופקת יותר. הארכיפלג אינו חף מפנאי בערב, עם שפע של ברים ואירועי תרבות המציגים לראווה את המסורות המקומיות העשירות ואת אורח החיים הנינוח. עם זאת, חיי הלילה כאן הם יותר על התענגות על שלווה תחת השמים זרועי הכוכבים, מלווה סימפוניה של הסביבה 🌌 הטבעית.

האיים הקנריים מפתים את אלה במרדף אחר בריחה נמרצת, שם אפשר לרקוד עד עלות השחר תחת לחישת כפות הידיים, בעוד האיים האזוריים מזמינים לנשמה המחפשת שלווה, ומציעים מקום מפלט להתנתק ולטעון מצברים, אולי עם יין אזורי מקומי ביד 🍷. כל קבוצת איים מציגה קסם ערב ייחודי וקסום כאחד, המבטיח למבקרים למצוא את הקצב הלילי המתאים ביותר לקצב החופשה שלהם.

האיים הקנריים לעומת האיים האזוריים מבחינת ניידות וכיוונים

בעת תכנון חופשה לאיים הקנריים או האיים האזוריים, הבנת הניואנסים של ניידות ונגישות יכולה להשפיע מאוד על החוויה שלך. האיים הקנריים, ארכיפלג מול חופי צפון-מערב אפריקה, ידועים בקישוריות היעילה שלהם בין האיים. עם רשת איתנה של חברות תעופה מקומיות כמו בינטר קנריאס וקנאריפליי, דילוג בין איים כמו טנריף, גראן קנריה ולנזרוטה הוא לא רק פשוט אלא גם הרפתקה בפני עצמה. בנוסף, מעבורות פועלות בין נמלים המציעות מצב נסיעה חלופי והזדמנות ליהנות מהמים האטלנטיים התכולים. ביבשה, האיים מתהדרים בתשתית מרשימה עם כבישים מתוחזקים היטב ומגוון סוכנויות להשכרת רכב, מה שמבטיח כי מסעות נהיגה עצמית הם לא רק אפשריים אלא גם מהנים.

לעומת זאת, האיים האזוריים, המרחפים בשלווה בלב האוקיינוס האטלנטי, מציעים מארג שונה של ניידות. הארכיפלג כולל תשעה איים, כאשר סאו מיגל הוא הגדול והנגיש ביותר. בעוד חברות תעופה מקומיות קטנות יותר ושירותים ימיים סורגים את האיים יחד, התדירות והזמינות עשויות להיות פחות שופעות בהשוואה לאיים הקנריים. עם זאת, ריחוק זה תורם לקסם של האיים האזוריים, ומחייב קצב רגוע יותר. האיים מקבלים בברכה את מי שמוכן לטבול בנופים בתוליים, שכן התחבורה הציבורית קיימת, אך מסתמכת במידה רבה על לוחות הזמנים המפוזרים יותר, וקוראים למטיילים להתענג על כל רגע. השכרת רכב נותרה אופציה נוחה למבקרים המעוניינים לגלות את השטחים השופעים והטרשים בקצב שלהם.

הנגישות בתוך האיים הבודדים הן של האיים הקנריים והן של האיים האזוריים משתנה, כאשר לאיים הגדולים יותר יש רשתות תחבורה מפותחות יותר. באיים הקנריים, אפשרויות כמו אוטובוסים מקומיים ומוניות יש בשפע, קייטרינג הן לחוגגים ליליים והן יומיים. בינתיים, הקסם של האיים האזוריים טמון בכבישים השקטים יותר ובנסיעות הנוף שלהם, עם פחות כלי רכב אבל אולי יותר רגעים של יראת כבוד. בין אם בוחרים באיים הקנריים בגלל קלות הניווט והאווירה ההומה שלהם או באיים האזוריים בגלל השבילים הבלתי ממופים המזמינים שלהם, המבקרים יכולים להיות סמוכים ובטוחים שהמסע שלהם יהיה מעוטר בנופים המגדירים מחדש את מהות הנסיעה 🧳.

האיים הקנריים לעומת האיים האזוריים מבחינת קולינריה

הוויכוח הנצחי היכן לרצות את החיך בחופשה הבאה שלכם עשוי לגרום לגורמנדים לנטות לעבר אחד משני הארכיפלגים המרהיבים האלה. האיים הקנריים, עם ההשפעה הספרדית שלהם, מציעים מגוון מענג של טעמים, החל מפאפאס ארוגאדאס קון מוג'ו הנודע ועד למגוון העסיסי של פירות ים טריים. הקסם של מנות אלה טמון לא רק במרכיבים שלהם, אלא גם בטכניקות עתיקות יומין שעברו מדור לדור.

הסצנה הקולינרית של האיים האזוריים מפתה לא פחות, ומציגה מיזוג של מורשת פורטוגזית ושפע של האוקיינוס האטלנטי. מנות מעוררות תיאבון כגון cozido das Furnas, תבשיל מבושל על ידי אדים וולקניים, לתמצת את הפלאים הגיאותרמיים של האיים על הצלחת שלך. מרכיב מרכזי נוסף בתרבות האוכל האזורי הוא הגבינה, במיוחד זן סאו ז'ורז'ה, המפורסם בטעמו הנועז והעז.

בין אם אתם מתפנקים עם רופה וייחה (ropa vieja) של האיים הקנריים, תערובת מפוארת של בשרים וחומוס, או מתענגים על האלקטרה (alcatra) של האיים האזוריים, צלי בקר עשיר ודשן – שניהם חולקים רוח טובה של המטבח המקומי המושרש עמוק באהבת ארצותיהם. 🍽️ וכשאתה חוצה את הנופים המנוגדים שנדונו קודם לכן, חוויות קולינריות אלה הופכות למראה לנשמה של כל יעד, ומערבבות את הטעמים הילידים עם הנרטיבים ההיסטוריים הרחבים יותר של האיים.

לסיכום, גם האיים הקנריים וגם האיים האזוריים מציעים תענוגות גסטרונומיים שישאירו את הפודיז במצב של אושר. בעוד שהקנריות עשויות לפתות עם המוג'ו החריף והטאפאס המגוון שלהן, האיים האזוריים מזמינים סירים אדמתיים וטעם מובהק של השפעות וולקניות. זוהי חגיגה לא רק לבלוטות הטעם, אלא גם לרוח ההרפתקה המנחה את מסעו של הנוסע היורד דרך. 🍲

האיים הקנריים לעומת האיים האזוריים מבחינת יוקר המחיה – האם הטיול יהיה זול או יקר?

יציאה למסע לאיים הקנריים או לאיים האזוריים מציגה בפני הנוסע האנין הן יעדים עוצרי נשימה והן הבדלים בולטים בעלויות שיכולים להשפיע על הבחירה האולטימטיבית. בעוד חופשה במקומות אידיליים אלה עשויה להעלות תמונות של פאר ויוקרה בלתי מרוסנים, ההיבט הכלכלי נותר דאגה פרגמטית עבור רבים.

כאשר בוחנים את האיים הקנריים, יש לקחת בחשבון את הפופולריות שלה, אשר מתרגמת למגוון של מחירים קייטרינג תקציבים שונים. ואכן, תעריפי הלינה יכולים להשתנות במידה ניכרת, כאשר אתרי נופש יוקרתיים דורשים פרמיה בעוד דירות צנועות מבטיחות מחיר סביר. גם הארוחות מהדהדות את הגיוון הזה בתמחור; חוויית אוכל משובחת במוסד יוקרתי תעלה שקלים חדשים בשלוש ספרות, בעוד שמסעדות מקומיות מציעות מעדנים מלוחים בשבריר מהעלות. ספורט ימי ופעילויות תיירותיות מזינים גם הם את ההוצאה הכוללת, החל מטיולים קבוצתיים חסכוניים ועד חוויות פרטיות ובלעדיות. 🌟

באיים האזוריים השלווים, האווירה נוטה לשלווה ולא לגרנדיוזיות, ולעתים קרובות התוצאה היא הוצאות מתונות יותר. הלינה כאן נוטה לנעימות ומשתלבת לעתים קרובות עם קהילות מקומיות, ומספקת חוויה אותנטית באמת ללא תג מחיר גבוה. מסעות קולינריים באיים האזוריים, המפורסמים בהתמקדות שלהם בתוצרת מקומית טרייה, יכולים להיות עדינים באופן מפתיע על הארנק. חיסכון נוסף נמצא בחקר הטבע, שם היופי הפנימי של האיים מחליף אטרקציות יקרות. טרקים בנופים מוריקים או הנאה ממעיינות תרמיים עשויים רק לעלות בזמן ובנכונות להתפנק בסביבה הטבעית. 🌿

עם זאת, מטיילים בשני הארכיפלגים צריכים לשים לב כי גורמים חיצוניים כגון ביקוש עונתי ופסטיבלים יכולים לנפח עלויות באופן זמני. יתר על כן, כפי שצוין קודם לכן, ההצעות הייחודיות של כל קבוצת איים, החל מחיי הלילה התוססים של האיים הקנריים ועד להתמקדות של האיים האזוריים בתיירות אקולוגית, מספקות ערך נוסף מעבר לשיקולים כספיים. בסופו של דבר, בין אם בוחרים באיים הקנריים או באיים האזוריים, ניתן להתאים את הטיול כך שיהיה מפואר או חסכוני כרצונכם, כאשר שני היעדים מבטיחים חוויות יקרות ערך החוצות גבולות פיסקליים. 🛫

האיים הקנריים לעומת האיים האזוריים מבחינת אטרקציות ואתרי תיירות

ההחלטה על אבני הבוחן האחרונות של מסלול טיול יכולה להיות מאתגרת באותה מידה שהיא מלהיבה, במיוחד כאשר לוקחים בחשבון את שפע האטרקציות ואתרי התיירות הטבועים הן באיים הקנריים והן באיים האזוריים. מנופי הירח הקסומים של הפארק הלאומי טימנפאיה בלנזרוטה באיים הקנריים ועד ליערות הדפנה אפופי הערפל והמוגנים על ידי אונסק"ו באיים האזוריים, שני הארכיפלגים מציעים מארג של הרפתקאות בלתי נשכחות.

באיים הקנריים אפשר להתפעל מהפארק הלאומי טיידה (Teide National Park), אתר מורשת עולמית של אונסק"ו, ביתה של הפסגה הגבוהה ביותר בספרד ואבן שואבת למטיילים ולחובבי טבע. גראן קנריה מציעה גם אתרים היסטוריים רבים כגון כפרי המערות העתיקים של האבוריג'ינים הקנריים. לעומת זאת, האיים האזוריים מושכים את המבקרים בקסם הנסתר שלהם – הארכיפלג מתגאה במשלחות צפייה בלווייתנים שהן חינוכיות באותה מידה שהן מעוררות יראת כבוד ובפלאים הגיאותרמיים של עמק פורנאס בסאו מיגל, המפורסם במעיינות החמים ובמערות הבישול שלו.

אניני תרבות יתענגו על אודיטוריו דה טנריפה (Auditorio de Tenerife), פלא אדריכלי הדומה לבית האופרה של סידני, ואילו בקצה השני של הספקטרום, העיר אנגרה דו הרואיסמו (Angra do Heroísmo) באיים האזוריים, אתר מורשת עולמית נוסף של אונסק"ו, מציגה מסע סוחף בהיסטוריה הימית של פורטוגל. יתר על כן, אלה הנמשכים לדקויות של חיי הכפר ימצאו את הסמטאות האידיליות ועטורות הפרחים של האי טרסיירה באיים האזוריים פוטוגניות להפליא, בעוד החגיגה התוססת של קרנבל האיים הקנריים מקבילה לאירועים המפורסמים בעולם של ריו דה ז'ניירו וניו אורלינס.

באופן מהותי, שני היעדים ספוגים בטעמים מובחנים של מורשת ופאר טבעי – צריך רק להחליט מה מהדהד עמוק יותר עם הנרטיב האישי שלהם. בין אם אתם מתפתים למיזוג של האיים הקנריים של חופים זהובים ואטרקציות מגוונות או מוקסמים מהשילוב של הרפתקאות וולקניות ונופים ירוקים שלווים של האיים האזוריים, מובטח למטיילים לאסוף אוצר של זיכרונות🌟 יקרים.

שאלות נפוצות לגבי טיולים באיים הקנריים והאיים האזוריים

ברוכים הבאים למדור שאלות נפוצות שבו אנו מתעמקים בתובנות נוספות על נסיעה לאיים הקנריים ולאיים האזוריים. כאן תוכלו למצוא מידע נוסף שיעזור לכם לתכנן את המילוט המושלם עבורכם.

 • מהן דרישות הוויזה לביקור באיים הקנריים ובאיים האזוריים?
  עבור רוב המטיילים, כולל אלה מישראל, האיים הקנריים, בהיותם חלק מספרד, והאיים האזוריים, חלק מפורטוגל, אינם דורשים ויזה לשהייה קצרה של עד 90 יום בתקופה של 180 יום, מכיוון ששניהם נמצאים באזור שנגן.
 • האם אוכל לעסוק בצפייה בלווייתנים בשני היעדים, ומה הזמן הטוב ביותר לכך?
  כן, שני היעדים מציעים הזדמנויות לצפייה בלווייתנים. הזמן הטוב ביותר באיים הקנריים הוא מיוני עד ספטמבר, ואילו באיים האזוריים עונת השיא היא מאפריל עד אוקטובר.
 • האם יש פסטיבלי תרבות ייחודיים באיים הקנריים או האיים האזוריים ששווה לתכנן טיול בהם?
  באיים הקנריים, קרנבל סנטה קרוס דה טנריפה הוא אירוע מרכזי בפברואר. האיים האזוריים מפורסמים בזכות 'Festas do Senhor Santo Cristo dos Milagres' בסאו מיגל, בדרך כלל בחודש מאי.
 • מהם הטיפים לטיולים ידידותיים לסביבה ביעדי האי האלה?
  שני היעדים מעריכים קיימות, ולכן על המטיילים לכבד אתרים טבעיים, להפחית את השימוש בפלסטיק, לתמוך בכלכלות המקומיות ולשקול מקומות לינה וסיורים ידידותיים לסביבה כאשר הם זמינים.

יתרונות הבחירה באיים הקנריים

לחוות נופים ופעילויות מגוונות

 • אפשרויות חוף נרחבות: להתפנק במגוון חופים חוליים המתאימים לשיזוף, גלישה וספורט 🏖️ ימי.
 • מורשת תרבותית עשירה: התעמקו בהיסטוריה ובתרבות עם פסטיבלים רבים וציוני דרך 🏛️ אדריכליים.
 • סצנת חיי לילה תוססת: תיהנו מחיי לילה תוססים, עם שפע של מועדונים וברים המספקים כל טעם 🍹.
 • שמש כל השנה: ליהנות מאקלים סובטרופי המבטיח שמש וטמפרטורות מתונות בכל עת של השנה ☀️.

היתרונות של בחירת האיים האזוריים

טבע ושלווה בשיאם

 • נוף וולקני מדהים: בואו להתפעל מנופים וולקניים דרמטיים ואגמי 🌋 מכתש צלולים.
 • מרכז תיירות אקולוגית: לעסוק בפרקטיקות ידידותיות לסביבה ותיירות 💚 בת קיימא.
 • צפייה בלווייתנים ברמה עולמית: חוו מפגשים קרובים עם בעלי חיים ימיים מגוונים, כולל לווייתנים ודולפינים 🐋.
 • יופי טבעי מבודד: גלו סביבה טבעית שלווה ובתולית, אידיאלית להרפיה ומדיטציה 🍃.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בקנריים מתחילה כאן

דילוג לתוכן