Search
Close this search box.

מלונות | כרטיסים

האי לובוס – Lobos Island

עזרה בתכנון טיול בקנריים? השאירו פרטים 👇

גלו את היופי השליו והמגוון הביולוגי הייחודי של האי לובוס במדריך המקיף שלנו. שוכן בלב האוקיינוס האטלנטי, גן עדן מבודד זה מציע חופים ללא נגיעה ושלל חי וצומח. פוסט זה בבלוג חוקר את ההיסטוריה של האי, האטרקציות, הפעילויות והטיפים לתכנון הביקור שלך.

ההיסטוריה הבלתי סופרת של האי לובוס

האי לובוס, הממוקם מול חופי פוארטוונטורה באיים הקנריים, מחזיק בהיסטוריה מרתקת ובלתי סופרת. האי הקטן והבלתי מיושב הזה היה חלק חשוב מהאזור במשך מאות שנים. הוא נקרא "לובוס", כלומר זאבים בספרדית, בשל נוכחותם של כלבי ים נזירים שנחשבו בטעות כזאבים על ידי חוקרים מוקדמים.

לאי יש רקע היסטורי עשיר, עם עדויות לנוכחות אנושית עוד מתקופות פרהיסטוריות. בחפירות ארכיאולוגיות נחשפו שרידים של יישובים עתיקים, כולל כלים וכלי חרס, המספקים הצצה לחייהם של התושבים הראשונים.

לאורך מאות השנים שימש האי לובוס למטרות שונות. זה היה מקלט לשודדי ים ומבריחים, שניצלו את מפרצוניו המבודדים והמערות הנסתרות. האי גם מילא תפקיד בסחר במלח, כאשר מלחיות הוקמו כדי לקצור מלח ים. ניתן לראות את מחבתות המלח הללו עד היום ומציעות הצצה לעבר של האי כתעשייה משגשגת.

בשנת 1982, האי לובוס הוכרז כפארק טבע, מה שמבטיח את הגנתו ושימורו. המערכת האקולוגית הייחודית של האי, עם החי והצומח המגוונים שלה, הוכרה כנכס בעל ערך שיש לשמר עבור הדורות הבאים.

כיום, האי לובוס הוא יעד פופולרי עבור חובבי טבע וחובבי הרפתקאות. המבקרים יכולים לחקור את החופים הבלתי נגועים שלה, לטייל לאורך השבילים המחוספסים שלה, או לצלול לתוך המים הצלולים שלו. היופי הבלתי נגוע של האי וההיסטוריה העשירה הופכים אותו למקום קסום לביקור בו.

למה השם 'אי לובוס'?

השם "אי לובוס" מחזיק במקור מסקרן שראשיתו בחקירה המוקדמת של האיים הקנריים. כאשר מלחים אירופאים הגיעו לראשונה לאי, הם הופתעו לראות אוכלוסייה של כלבי ים נזירים מאכלסת את חופיו. כשזיהו בטעות את כלבי הים האלה כזאבים, המלחים קראו לאי 'לובוס', שפירושו זאבים בספרדית. פרשנות שגויה זו הובילה לשם המתמשך של האי לובוס, למרות שאין לו קשר לזאבים ממשיים.

כלבי הים הנזירים, הידועים גם כזאבי ים, היו בעבר בשפע במים המקיפים את האיים הקנריים. עם זאת, עקב פעילות אנושית ושינויים סביבתיים, אוכלוסייתם ירדה משמעותית במהלך השנים. כיום, האי לובוס משמש מקלט חשוב ליונקים ימיים בסכנת הכחדה, ומספק להם מקלט בטוח לנוח, להתרבות ולגדל את צאצאיהם.

השם Lobos Island לא רק משקף את אי ההבנה ההיסטורית אלא גם משמש כתזכורת לתפקידו של האי בשימור המורשת הטבעית של האזור. הוא מסמל את הקשר בין יבשה לים, תוך שימת דגש על חשיבות ההגנה על המערכות האקולוגיות הייחודיות הקיימות בגבולותיה.

המגוון הביולוגי הייחודי של האי לובוס

האי לובוס מתגאה במגוון ביולוגי מדהים שהוא גם מגוון וייחודי. הוא משמש כמקלט למיני צמחים ובעלי חיים רבים, שרבים מהם אנדמיים לאיים הקנריים. הבידוד של האי מהיבשת איפשר התפתחות של חי וצומח מובהקים שלא ניתן למצוא בשום מקום אחר בעולם.

אחד המאפיינים הבולטים של המגוון הביולוגי של האי לובוס הוא החיים הימיים העשירים שלו. המים שמסביב שופעים במגוון מיני דגים, לרבות דגי תוכי, דגי דגל ודגים. שנורקלינג או צלילה ברחבי האי מציעים חוויה מהפנטת, עם שוניות אלמוגים צבעוניות ולהקות דגים היוצרות מערכת אקולוגית תת-מימית תוססת.

מעל פני השטח, האי לובוס הוא ביתם של שפע של מיני ציפורים. בתי הגידול המגוונים שלה, כולל דיונות חוליות, סלעים געשיים וצוקי חוף, מושכים מגוון רחב של תושבי עופות. האי ידוע במיוחד בזכות מושבות עופות הים שלו, עם מינים כמו זרעי קורי, שחפים צהובי רגליים, וציפורי סערה אירופאיות מוצאים מקלט בחופיו.

בנוסף לתושביו הימיים והעופות, האי לובוס תומך במגוון של צמחים. האקלים הצחיח והאדמה הוולקנית יוצרים סביבה ייחודית לשגשוג הצמחייה. המבקרים יכולים לחזות במראה המדהים של צמחים אנדמיים כמו Euphorbia handiensis, Limonium ovalifolium ו-Aeonium lancerottense, שהסתגלו לתנאים הקשים של האי.

מושבות עופות הים המרהיבות: למה לצפות?

בעת ביקור באי לובוס, אחד המראות מעוררי ההשתאות שאתה יכול לצפות לפגוש בו הוא מושבות עופות הים המרהיבות שלו. מושבות אלו מהוות עדות למגוון הביולוגי העשיר של האי ומשמשות כר גידול להמון מיני עופות. כשתחקור את הצוקים ומחשופי הסלע של האי, תתכבד בתצוגה מהפנטת של ציפורים בסביבתן הטבעית.

אחד ממיני עופות הים הבולטים ביותר שתוכלו לצפות לראות הוא הגוזלים של קורי. הציפורים החינניות הללו ידועות בדפוסי הטיסה הייחודיים שלהן וקריאות רודפות המהדהדות באוויר. לראות אותם גולשים ללא מאמץ מעל הגלים זו חוויה כובשת באמת.

מחזה נפוץ נוסף בקרב מושבות עופות הים הוא השחף צהוב הרגליים. ניתן למצוא ציפורים מלכותיות אלו מקננות על הצוקים והמדפים, ויוצרות קהילה שוקקת פעילות. מקורם הצהוב הייחודי ועיניהם הנוקבות מאפשרים לזהות אותם בקלות כשהם ממראים בשמים או צוללים למים בחיפוש אחר מזון.

דופי הסערה האירופיים הם מין נוסף שקורא לאי לובוס בית. עופות ים קטנים אלו ידועים בזריזותם ובמעוף הריחוף הייחודי שלהם. הנוכחות שלהם מוסיפה אלמנט של קסם ותככים לאי, מכיוון שאתה עשוי להבחין בהם גולשים על פני המים או מזנקים פנימה והחוצה מהנקיקים בצוקים.

ככל שתתקרבו לקו החוף, ייתכן שתתקלו גם במיני עופות שכשוך שונים, כמו אנפות ואנפות. לעתים קרובות ניתן לראות את היצורים האלגנטיים הללו מחפשים מזון לאורך שפת המים, רגליהם הארוכות ותנועותיהם החינניות מעידות על יכולת הסתגלותם בבתי גידול בחופים.

חקור את החופים הבתוליים של האי

כשזה מגיע ליופי טבעי בתולי, האי לובוס מתגאה בכמה מהחופים הבתוליים ועוצרי הנשימה שתפגשו אי פעם. עם מי הטורקיז הצלולים והחולות הלבנים והאבקתיים שלו, החופים של האי הם גן עדן לאוהבי חופים ושוחרי שמש כאחד.

אחד החופים הפופולריים ביותר באי לובוס הוא פלאיה דה לה קונצ'ה. ממוקם על החוף המזרחי של האי, המפרץ המבודד הזה מציע נווה מדבר שליו הרחק מההמונים. המים השקטים הופכים אותו למושלם לשחייה ולשנורקלינג, ומאפשרים לכם לחקור את החיים הימיים התוססים המשגשגים מתחת לפני השטח. כשאתם מתחממים בשמש, תהיו מוקפים בנופים מעוררי כבוד של הצוקים הסלעיים של האי והאוקיינוס הנוצץ המשתרע לפניכם.

למי שמחפש חווית חוף הרפתקנית יותר, פלאיה דה לה קלרה היא ביקור חובה. ממוקם בצד המערבי של האי, חוף זה ידוע בדיונות החול המרשימות וביופיו הפראי והבלתי מאולף. כשאתם משוטטים לאורך קו החוף, תרגישו כאילו נתקלתם בגן עדן נסתר, שלא נגעו בידי אדם. הגלים המתנפצים והצוקים הדרמטיים מוסיפים אלמנט של דרמה ופאר לנוף, והופכים אותו לחלומו של צלם.

אם אתם מחפשים חוף שמציע שילוב של שלווה ופעילויות, פלאיה דה לה ארנה היא הבחירה המושלמת. רצועת החול היפה הזו ממוקמת על החוף הדרומי של האי ומציעה מגוון רחב של ספורט מים, כולל קיאקים ושייט. בין אם אתם מעדיפים לספוג את השמש או לצאת להרפתקה, לחוף הזה יש מה להציע לכולם.

זרקור על: מגדלור מרטיניו

מגדלור מרטיניו, השוכן בקצה הצפוני של האי לובוס, ניצב כמגדלור מלכותי המשקיף על המרחב העצום של האוקיינוס האטלנטי. המגדלור ההיסטורי הזה, שראשיתו במאה ה-19, תופס מקום משמעותי בהיסטוריה של האי ומהווה אטרקציה שחובה לבקר בהם עבור אלה החוקרים את האי לובוס.

כשתתקרבו למגדלור מרטיניו, תישבו בפסים הלבנים והאדומים הבולטים שלו, עיצוב קלאסי שהוא שם נרדף למגדלורים. המגדלור ניצב גבוה ומציע נופים פנורמיים של הנוף שמסביב. מכאן, תוכלו להתפעל מקו החוף המחוספס, מימי הטורקיז והיופי הבתולי של האי לובוס.

נכנסים לתוך המגדלור, תמצאו מוזיאון קטן המוקדש להיסטוריה העשירה שלו. הקדישו רגע כדי ללמוד על תפקידו של המגדלור בהדרכת ספינות והבטחת מעברן הבטוח במים הבוגדניים הללו. התערוכות מציגות את האבולוציה של טכנולוגיית הניווט ואת סיפורי הגבורה של שומרי המגדלור שהקדישו את חייהם לשמירה על משואה חיונית זו.

מטפסים לראש המגדלור, יתוגמלו בנופים עוצרי נשימה הנמתחים עד כמה שהעין יכולה לראות. הביטו החוצה אל האוקיינוס העצום, הרגישו את רוח הים הקרירה על עורכם וטבלו את עצמכם בשלווה של המיקום המרוחק הזה. זו הזדמנות להתנתק מהעולם החיצון ולהתחבר ליופי הגולמי של הטבע.

פעילויות: מה אפשר לעשות באי לובוס?

האי לובוס מציע שפע של פעילויות למבקרים להתפנק ולהפיק את המרב מזמנם באי הקסום הזה. בין אם אתם מחפשים הרפתקאות, רגיעה או הזדמנות להתחבר לטבע, באי לובוס יש משהו לכולם.

אחת הפעילויות הפופולריות ביותר באי לובוס היא טיולי הליכה. עם הנופים המגוונים והשבילים המסומנים היטב, האי הוא גן עדן לחובבי שטח. שרוך את נעלי ההליכה וצא למסע בשטח געשי, דיונות חוליות ושבילי חוף. השבילים מציעים נופים מדהימים והזדמנויות לזהות צמחייה ובעלי חיים ייחודיים לאורך הדרך.

למי שמעדיף פעילויות על בסיס מים, שנורקלינג ושחייה הם חובה. צלול לתוך המים הצלולים המקיפים את האי וגלו עולם תת ימי תוסס. שנורקלרים ישמחו מהחיים הימיים הצבעוניים, כולל להקות דגים, דולפינים שובבים, ואפילו צב ים מדי פעם. המים השקטים והחמימים הופכים את האי לובוס למקום אידיאלי לשחייה מרעננת.

אם אתם מחפשים חוויה רגועה יותר, פשוט הירגעו באחד מהחופים הבתוליים של האי. תתחמקו בשמש, הקשיבו לקול המרגיע של גלים מתנפצים ותנו לכל דאגותיכם להתמוסס. האי לובוס מתגאה ברצועות חול בתוליות, המציע מפלט שליו מהמולת היומיום.

פעילות פופולרית נוספת באי לובוס היא צפרות. האי הוא ביתם של מינים שונים של עופות ים, מה שהופך אותו לגן עדן לחובבי ציפורים. תפסו את המשקפת שלכם והתבוננו בשחפים חינניים, אנפות אלגנטיות וציפורי פריגטות מלכותיות כשהם מרחפים בשמים או מקננים על הצוקים.

האם טיול רגלי באי לובוס הוא רעיון טוב?

בהחלט! טיול רגלי באי לובוס הוא לא רק רעיון טוב אלא גם דרך נפלאה לחקור את הנופים עוצרי הנשימה של האי ולטבול את עצמך ביופיו הטבעי. האי מתהדר במגוון מסלולי הליכה מטופחים הנותנים מענה לרמות כושר ותחומי עניין שונים.

בין אם אתה מטייל מנוסה או הרפתקן מתחיל, יש שביל לכולם באי לובוס. השבילים לוקחים אותך בשטחים מגוונים, מנופים געשיים ועד דיונות חוליות ושבילי חוף, ומציעים נוף ייחודי ומשתנה ללא הרף לאורך כל המסע שלך.

במהלך הטיול, תתוגמל עם נופים פנורמיים מדהימים של האי ומי הטורקיז שמסביב. השמים הכחולים והצלולים, רוח הים העדינה והשקט של האי יוצרים אווירה שלווה שהופכת את חווית הטיול באי לובוס לבלתי נשכחת באמת.

אחד משיאי הטיול באי לובוס הוא ההזדמנות לפגוש את החי והצומח הייחודיים של האי. שימו לב למיני צמחים נדירים שהסתגלו לאדמה הוולקנית ולאקלים הצחיח של האי. צפה בציפורים צבעוניות, כמו חישוקים וקסטרלים, כשהן עפות בחן מעליך. אם יתמזל מזלכם, אולי אפילו תוכלו להציץ בבזים תושבי האי הממריאים בשמים.

השבילים באי לובוס מסומנים ומתוחזקים היטב, מה שמבטיח חווית טיול בטוחה ומהנה. עם זאת, חשוב להגיע מוכנים עם הנעלה מתאימה, הגנה מהשמש והרבה מים. כמו כן, מומלץ לבדוק את תנאי מזג האוויר לפני היציאה לטיול ולפעול לפי הנחיות הבטיחות הניתנות על ידי הרשויות המקומיות.

צלילה באי לובוס: חוויה בלתי נשכחת?

צלילה באי לובוס היא לא רק פעילות פנאי; זוהי חוויה סוחפת המאפשרת לך לגלות עולם חדש לגמרי מתחת לפני השטח. המים הצלולים המקיפים את האי שופעים חיים ימיים ומציעים לצוללנים הזדמנות ייחודית לחקור שוניות אלמוגים תוססות, מערות תת-מימיות ומערך של יצורי ים מרתקים.

כשתרדו אל המעמקים, יקבלו את פניכם קליידוסקופ של צבעים משוניות האלמוגים השוכנות על קרקעית האוקיינוס. הנוף התת-ימי הוא מראה שכדאי לראות, עם תצורותיו המורכבות והמערכת האקולוגית המשגשגת. שחו לצד להקות של דגים טרופיים, כולל דגי תוכי, דגי דגל ודגי מלאכים, כשהם זורקים פנימה והחוצה משוניות האלמוגים.

חובבי צלילה ישמחו לדעת שהאי לובוס הוא ביתם של מספר אתרי צלילה המתאימים לצוללים בכל רמות הניסיון. בין אם אתה צולל מתחיל או מתקדם, ישנן אפשרויות זמינות שיתאימו לרמת המיומנות וההעדפות שלך. מפעילי צלילה באי מציעים סיורים מודרכים וקורסי הסמכה, המבטיחים חווית צלילה בטוחה ומהנה.

אחד משיאי הצלילה באי לובוס הוא ההזדמנות לפגוש מינים ימיים גדולים יותר, כמו קרניים, צבים ואפילו דולפינים מדי פעם. היצורים המלכותיים האלה גולשים בחן במים, ומספקים מראה מעורר כבוד באמת. הטופוגרפיה התת-ימית הייחודית של האי כוללת גם מערות תת-מימיות ותצורות סלע, מה שמוסיף אלמנט של הרפתקה למסע הצלילה שלכם.

לבטיחות יש חשיבות עליונה בעת הצלילה, וחיוני להקפיד על כל הנחיות ותקנות הצלילה שנקבעו על ידי הרשויות המקומיות. כמו כן, מומלץ לצלול עם מפעיל צלילה מוסמך הבקיא באתרי הצלילה ויכול להבטיח חוויה בטוחה ובלתי נשכחת.

גלה את המערות הנסתרות של האי

שוכן בתוך קו החוף המחוספס של האי לובוס מסתתר סוד שמחכה לחשיפה – המערות הנסתרות שלו. פלאי טבע אלו מציעים הצצה אל ההיסטוריה הגיאולוגית של האי ומספקים תחושה של הרפתקה למי שמוכן לצאת למעמקים שלהם.

לחקור את המערות הנסתרות של האי זה כמו להיכנס לעולם נסתר של מסתורין ותככים. כשאתם מנווטים במעברים הצרים ובחדרי הנטיפים המלאים, תועברו לממלכה אחרת. השקט המפחיד והקול הקלוש של טפטוף המים יוצרים אווירה מרגשת ושובת לב כאחד.

לכל מערה אופי וסיפור ייחודי משלה. חלקם מעוטרים בתצורות סלע מדהימות, בעוד שאחרים חושפים ציורי מערות עתיקים שהותירו אחריהם תושבים מוקדמים. מערות אלו משמשות תזכורת למורשת התרבותית וההיסטורית העשירה של האי, ומציעות הצצה לחייהם של מי שפעם קראו למקום הזה בית.

עבור הנפשות ההרפתקניות, התרפקות במערות הנסתרות של האי לובוס היא חוויה שאין כמותה. בהדרכתם של מדריכים מנוסים, תוכלו לנווט בעולם המחתרת ולחזות ביופי מעורר כבוד השוכן מתחת לפני השטח. התפעל מהדפוסים המורכבים שנוצרו על ידי מאות שנים של שחיקת מים ותתפעל מהפסלים הטבעיים שנחצבו עם הזמן.

חשוב לציין שחקר המערות הללו צריך להיעשות בזהירות ובכבוד למערכת האקולוגית השברירית שבתוכה. מומלץ ללכת עם מדריך בקיא שיוכל להבטיח את שלומך ולמזער כל השפעה על הסביבה העדינה. זכור לעקוב אחר כל התקנות או ההנחיות שנקבעו על ידי הרשויות המקומיות כדי לשמור על שלמותם של פלאי טבע אלה.

מפעל המלח באי לובוס: טיול בהיסטוריה

מפעל המלח של האי לובוס הוא עדות למורשת ההיסטורית העשירה של האי ולקשר שלו לסחר במלח. אתר ייחודי זה מציע למבקרים הזדמנות לטייל בהיסטוריה ולקבל תובנות על העבר של האי. כאן, אנו מתעמקים בסיפור המרתק שמאחורי מפעל המלח באי לובוס והמשמעות שיש לו.

 • 1. מקורות וחשיבות:
  ניתן לאתר את מקורותיה של מפעל המלח באי לובוס למאה ה-15, כאשר הוקם כאתר מרכזי לייצור מלח. מלח היה מצרך יקר ערך בתקופה זו, ששימש לא רק למטרות קולינריות אלא גם לשימור מזון ושיזוף עורות. מפעלי המלח מילאו תפקיד חיוני בכלכלה המקומית, ומשכו אליו סוחרים וסוחרים מרחוק.
 • 2. פלאים אדריכליים:
  אחד משיאי הביקור במפעלי המלח של האי לובוס הוא לראות את המבנים הארכיטקטוניים המרשימים שנבנו כדי להקל על ייצור המלח. מחבתות המלח, או ה"סלינות", הן מראה לעין, עם רשת התעלות הסבוכה שלהן, בריכות ומחבות אידוי. מבנים אלו תוכננו בקפידה כדי לרתום את כוחם של השמש והים, לאפשר למי ים להתאדות ולהשאיר מאחור את גבישי המלח היקרים.
 • 3. הצצה לתהליך ייצור המלח:
  כשתחקור את מפעל המלח, תהיה לך הזדמנות ללמוד על התהליך המרתק של ייצור מלח. החל מהפקת מי ים ועד לאידוי ואיסוף המלח, כל שלב מתבצע בקפידה על מנת להבטיח את המוצר האיכותי ביותר. תקבלו תובנות לגבי השיטות המסורתיות של עובדי מלח והאתגרים שעומדים בפניהם בתעשייה עתירת העבודה הזו.

פלורה של האי לובוס: תענוג בלתי צפוי

האי לובוס ידוע לא רק בזכות הנופים המדהימים והחופים עוצרי הנשימה שלו אלא גם בזכות הצמחייה העשירה והמגוונת שלו. האי הוא ביתם של מגוון רחב של מיני צמחים, מה שהופך אותו לגן עדן עבור חובבי טבע וחובבי בוטניקה כאחד. כאן, אנו חוקרים את הצמחייה המרתקת של האי לובוס ואת התענוגות הבלתי צפויים שיש לו להציע.

 • 1. מגוון אקולוגי:
  אחד ההיבטים המדהימים ביותר של הצומח של האי לובוס הוא המגוון האקולוגי שלו. מיקומו הגיאוגרפי הייחודי של האי, המאופיין בשטח געשי וקרבה לאוקיינוס, יוצר מגוון מיקרו-אקלים התומכים בקהילות צמחים שונות. מדיונות חוף ועד צוקים סלעיים ואדמות שיחים בפנים הארץ, כל בית גידול מכיל מיני צמחים ייחודיים משלו, התורמים לעושר הכולל של הצומח של האי.
 • 2. מיני צמחים מקומיים:
  האי לובוס מתגאה במספר לא מבוטל של מיני צמחים מקומיים, שחלקם אנדמיים לאיים הקנריים. צמחים אלו הסתגלו לתנאים הספציפיים של האי במשך אלפי שנים, מה שהופך אותם לייחודיים באמת. המבקרים יכולים להיתקל במינים מקומיים כמו ה-Lobos Island bugloss (Echium handiense), צמח פורח תוסס עם פריחה כחולה-סגולה שמוסיפה כתם צבע לנוף.
 • 3. מינים נדירים ומוגנים:
  בתוך הצומח של האי לובוס, ישנם גם מיני צמחים נדירים ומוגנים הראויים לתשומת לב מיוחדת. האי משמש מקלט לכמה צמחים בסכנת הכחדה, ביניהם לבנדר הים (Limonium ovalifolium), המציג פרחי לבנדר עדינים ומשגשג באזורי החוף. מאמצי השימור באי לובוס שואפים להגן על המינים הנדירים הללו ולהבטיח את הישרדותם למען יעריכו הדורות הבאים.

מדוע האי לובוס הוא ביקור חובה עבור צופי ציפורים?

האי לובוס הוא מקלט לצפרות, המציע הזדמנות יוצאת דופן לחזות במגוון מגוון של מיני ציפורים בסביבת הגידול הטבעית שלהם. להלן ארבע סיבות משכנעות מדוע חובבי ציפורים צריכים לשקול ביקור באי לובוס:

 • 1. מושבות עופות ים:
  האי לובוס ידוע במושבות עופות הים המרהיבות שלו, המספק הזדמנות ייחודית לצפות ביצורים המרתקים הללו מקרוב. מגונטים מלכותיים וגוזלים אלגנטיים ועד לפחונים קומיים וטרגנים חינניים, צוקי האי ומחשופי הסלע של האי שופעים שפע של מיני עופות ים. צופי ציפורים יכולים לחזות בהתנהגויות הרבייה שלהם, הרגלי הקינון ותצוגות אוויריות יוצאות דופן, וליצור רגעים בלתי נשכחים עבור צופי ציפורים מנוסים ומתחילים כאחד.
 • 2. נקודת נדידה:
  ממוקם על נתיב הנדידה בין אירופה לאפריקה, האי לובוס הופך לתחנת ביניים חיונית עבור אינספור מיני ציפורים במהלך מסעותיהם הארוכים. מעופות דורסים ומשכשכים ועד לעופות מים, האי מספק מקומות מנוחה והאכלה חיוניים לציפורים נודדות. זה הופך אותו ליעד אידיאלי עבור צופי ציפורים המעוניינים לאתר מינים נדירים ובלתי שכיחים שעשויים לעבור רק בעונות מסוימות.
 • 3. מינים נדירים ואנדמיים:
  האי לובוס הוא ביתם של כמה מיני ציפורים נדירים ואנדמיים, מה שמוסיף למשיכה שלו עבור צופי ציפורים. אבן האיים הקנריים (Saxicola dacotiae) וה-Berthelot's Pipit (Anthus berthelotii) הם רק כמה דוגמאות למינים אנדמיים שניתן למצוא באי. התבוננות בציפורים הייחודיות הללו בסביבתן הטבעית היא זכות אמיתית וגולת כותרת עבור כל חובב צפרות.
 • 4. בתי גידול מגוונים:
  בתי הגידול המגוונים המצויים באי לובוס מציעים מגוון הזדמנויות לצפרות. מחופים חוליים וביצות מלח ועד מדרונות געשיים וצוקי חוף, כל מערכת אקולוגית מושכת מיני ציפורים שונים. בין אם אתם מעדיפים לצפות בציפורי חוף לאורך קו החוף או לחפש מינים חמקמקים בשטחי השיחים של האי, האי לובוס מספק מגוון של סביבות צפרות לחקור.

הפיתוי של העולם התת-ימי של האי

מתחת למים הצלולים המקיפים את האי לובוס שוכן עולם תת ימי מהפנט שמחכה לחקור. עם החיים הימיים המגוונים ושוניות האלמוגים התוססות שלו, המערכת האקולוגית התת-ימית של האי מציעה פיתוי שאי אפשר לעמוד בפניו עבור שנורקלים וצוללנים כאחד.

חובבי צלילה יהיו מרותקים לשפע המינים הימיים המכנים את המים סביב האי לובוס ביתם. כשתרדו אל המעמקים, תפגשו להקות דגים צבעוניות, קרניים חינניות הגולשות בזרמים, ואפילו צב ים מדי פעם השוחה בעצלתיים. שוניות האלמוגים התוססות מספקות קליידוסקופ של צבעים וצורות, ויוצרות רקע עוצר נשימה לחקר מתחת למים.

שנורקלרים יכולים גם להתמכר לפלאים התת-מימיים של האי במים רדודים יותר. עם מסיכה, שנורקל וסנפירים בלבד, תוכלו לגלוש ללא מאמץ מעל גני האלמוגים, ולצפות בחיי הים התוססים שמתחת. משנורקלים שובבים ועד צלופחים חמקמקים המסתתרים בנקיקים, מגוון המינים בטוח ישמח שנורקלים בכל רמות הניסיון.

אחד מרגעי השיא של חקר העולם התת-ימי של האי לובוס הוא ההזדמנות לחזות בכרי עשב הים המשגשגים המקיפים את האי. כרי דשא תת מימיים אלו מספקים בית גידול חיוני למינים ימיים רבים, כולל סוסי ים, תמנונים וענפי עירום צבעוניים. שנורקלינג או צלילה דרך ערוגות עשב ים אלו מציעות הזדמנות ייחודית לצפות ביצורים המרתקים הללו בסביבתם הטבעית.

למי שמחפש חוויה סוחפת יותר, טיולי צלילה זמינים עבור כל רמות ההסמכה. בין אם אתה מתחיל שמחפש לנשום את הנשימות הראשונות מתחת למים או צולל מנוסה להוט לחקור אתרים עמוקים יותר, האי לובוס מציע מגוון נקודות צלילה המתאימים לכל רמת מיומנות.

סיור בסירה ברחבי האי לובוס

יציאה לסיור בסירה ברחבי האי לובוס היא דרך מצוינת להעריך במלואה את הפאר הטבעי של האי. כשתפליגו, יקבלו את פניכם נופים פנורמיים עוצרי נשימה של קו החוף המפורץ של האי, החופים הבתוליים ומי הטורקיז הנוצצים של האוקיינוס האטלנטי.

הסיור בסירה מציע פרספקטיבה ייחודית, המאפשרת לכם לתפוס את יופיו של האי מנקודת תצפית אחרת. תוך כדי שייט לאורך קו החוף, תהיה לך הזדמנות לזהות עופות ים שונים הממריאים מעליהם, כולל שחפים, קורמורנים ואולי אפילו ציפור פריגטה מלכותית.

אחד משיאי הסיור בסירה הוא ההזדמנות לחקור את המערות ותצורות הסלע המדהימות של האי. המדריכים המנוסים ינווטו את הסירה במעברים צרים, ויחשפו מפרצונים נסתרים וגומחות סודיות שאינן נגישות ברגל. פלאי טבע אלו מציגים את המופלאים הגיאולוגיים של האי ומספקים תחושה של הרפתקאות וגילוי.

כשאתם ממשיכים בסיור בסירה, שימו לב לדולפינים שובבים שלעתים קרובות מלווים סירות, מזנקים וצוללים בעקבות הספינה. אם יתמזל מזלכם, אולי תוכלו אפילו להציץ בתרמיל של לווייתנים הנודד במים המקיפים את האי לובוס.

הסיור בסירה מציע גם הזדמנויות לשחייה ושנורקלינג במפרצים ומפרצונים מבודדים. צללו לתוך המים הצלולים וטבלו את עצמכם בארץ הפלאות הימית של האי, שם ממתינים מתחת לפני השטח דגים צבעוניים ושוניות אלמוגים תוססות. בדרך כלל מסופק ציוד שנורקלינג, המאפשר לכם לחקור את העולם התת-ימי ולעמוד פנים אל פנים עם תושבי האי המימיים.

מה הופך את האי לובוס לגן עדן לאוהבי טבע?

האי לובוס באמת עומד במוניטין שלו כגן עדן לאוהבי הטבע. עם הנופים הבלתי נגועים שלו, המערכות האקולוגיות המגוונות וחיות הבר השופעות שלו, האי הזה מציע חוויה ייחודית וסוחפת בלב הטבע.

אחד הגורמים המרכזיים שהופכים את האי לובוס למקלט עבור חובבי טבע הוא מעמדו המוגן. האי הוא שמורת טבע ייעודית, המבטיחה את שימור בתי הגידול הטבעיים שלו והמינים הקוראים לו בית. המשמעות היא שמבקרים יכולים לחקור את האי תוך מזעור השפעתם על הסביבה, מה שמאפשר חוויה בת קיימא ואחראית.

המגוון הביולוגי של האי הוא משיכה נוספת לחובבי הטבע. ממושבות עופות הים התוססות שלו ועד החיים הימיים המגוונים שלו, האי לובוס שופע חיות בר. צופי ציפורים יתפעלו ממאות המינים המאכלסים את האי, כולל ציפורים נדירות ובסכנת הכחדה, כמו צפצוף האיים הקנריים וחפף חובארה. החופים הבתוליים של האי משמשים גם כשטחי קינון של צבי ים, ותורמים למאמצי השימור של היצורים המפוארים הללו.

יתר על כן, הצמחייה הייחודית של האי מוסיפה לקסם הטבעי שלו. האי לובוס הוא ביתם של כמה מיני צמחים אנדמיים, מה שהופך אותו לאוצר בוטני. בהליכה בשביליה, חובבי הטבע יתקלו בתצוגות מדהימות של פרחי בר, קקטוסים ועשבי תיבול ארומטיים. הנופים המגוונים של האי, מדיונות חוליות ועד תצורות וולקניות, יוצרים שטיח של צבעים ומרקמים שישאירו את המבקרים בהשתאות.

למי שמחפש הרפתקאות ופעילויות חוצות, האי לובוס לא מאכזב. מסלולי הליכה חוצים את האי, ומאפשרים למבקרים לחקור את פינותיו הנסתרות ואת נקודות התצפית עוצרות הנשימה. חובבי שנורקלינג וצלילה יכולים לצלול לתוך המים הצלולים המקיפים את האי, לטבול את עצמם בעולם התת-ימי התוסס שלו. קיאקים וחתירה הן גם פעילויות פופולריות, המציעות נקודת מבט ייחודית על קו החוף של האי.

כיצד לתכנן את הביקור שלך באי לובוס

תכנון ביקור באי לובוס דורש שיקול דעת מדוקדק כדי להבטיח חוויה חלקה ומהנה. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לתכנן את הטיול שלכם:

 • 1. חקרו ואספו מידע על האי:
  לפני שאתם יוצאים למסע שלכם, קחו את הזמן לחקור ולהכיר את האי לובוס. למד על ההיסטוריה, האטרקציות והתקנות שלה כדי להפיק את המרב מהביקור שלך.
 • 2. בחרו את הזמן הנכון לביקור:
  קחו בחשבון את הזמן בשנה ואת תנאי מזג האוויר בעת תכנון הטיול. חודשי הקיץ מציעים טמפרטורות נעימות, אבל האי יכול להיות צפוף. לחלופין, ביקור בעונות הכתף של האביב או הסתיו עשוי לספק חוויה שלווה יותר.

  3. בדקו את לוח הזמנים של המעבורת:
  האי לובוס נגיש במעבורת מפוארטוונטורה. בדוק את לוחות הזמנים של המעבורת ותכנן את הביקור שלך בהתאם. מומלץ להזמין כרטיסים מראש, במיוחד בעונות שיא התיירות.

 • 4. ארזו את הדברים החיוניים:
  הקפידו לארוז קרם הגנה, כובע, נעלי הליכה נוחות והרבה מים. באי לובוס יש מתקנים מוגבלים, אז חשוב להיות עצמאי במהלך הביקור.

  5. כבד את הכללים והתקנות של האי:
  כשמורת טבע מוגנת, לאי לובוס יש כללים ספציפיים כדי להבטיח את השמירה על המערכות האקולוגיות העדינות שלו. הכירו את התקנון הזה והקפידו עליהם במהלך ביקורכם.

 • 6. תכנן את הפעילויות שלך:
  החלט על הפעילויות שבהן אתה רוצה לעסוק במהלך שהייתך באי. בין אם זה טיולים רגליים, צפרות, שנורקלינג, או פשוט להירגע על החופים, מסלול גס יעזור לך להפיק את המרב מהביקור שלך.
 • 7. שקלו סיורים מודרכים:
  אם אתם רוצים חוויה מעמיקה יותר והכוונה מומחים, שקול להצטרף לסיור מודרך באי לובוס. מדריכים מקומיים יכולים לספק תובנות חשובות לגבי ההיסטוריה של האי, חיות הבר ונפלאות הטבע.
 • 8. שימו לב לחיות הבר והטבע:
  זכרו לכבד את חיות הבר והסביבה הטבעית של האי. אין להפריע או להאכיל את החיות, וקחו איתכם כל פסולת כדי לשמור על האי בתולי.

חווה את האי לובוס: טיפים למבקרים בפעם הראשונה

אם אתם מתכננים את הביקור הראשון שלכם באי לובוס, הנה כמה טיפים להפיק את המרב מהחוויה שלכם:

 • 1. התחילו מוקדם:
  כדי ליהנות באופן מלא מהיופי והשלווה של האי, שקול להתחיל את היום מוקדם. הגעה בבוקר מאפשרת לכם לחקור את האי בקצב שלכם לפני שהוא יצטופף במבקרים אחרים.
 • 2. תכננו את הזמן שלכם:
  אמנם האי לובוס נראה קטן, אבל יש הרבה מה לראות ולעשות. תכננו את הזמן שלכם בהתאם כדי להבטיח שיהיה לכם מספיק זמן לחקור את החופים, לטייל בשבילים ולבקר במגדלור מרטיניו.
 • 3. הביאו אספקה משלכם:
  כפי שהוזכר קודם לכן, באי לובוס יש מתקנים מוגבלים, כולל אין מסעדות או חנויות. כדאי להביא אוכל, חטיפים ומים משלך כדי לשמור על המשך המשך היום.
 • 4. אל תשכחו את המצלמה שלכם:
  האי לובוס מציע נופים פנורמיים מדהימים, חיות בר ייחודיות ונופים ציוריים. הקפד לארוז את המצלמה או הסמארטפון שלך כדי ללכוד את הרגעים הבלתי נשכחים הללו.
 • 5. לבשו בגדים מתאימים:
  האי עלול להתחמם למדי, במיוחד בחודשי הקיץ, לכן התלבשו בבגדים קלים ונושמים. אל תשכחו לנעול נעליים נוחות לטיולים והליכה על השטח המחוספס של האי.
 • 6. דברים חיוניים לשנורקלינג:
  אם אתם מתכננים לעשות שנורקלינג, הביאו ציוד שנורקל משלכם או שכרו אותו לפני ההגעה לאי. המים הצלולים המקיפים את האי לובוס מושלמים לחקר העולם התת ימי.
 • 7. הישארו לחות:
  חיוני לשמור על לחות לאורך כל הביקור שלכם. זכור לשתות הרבה מים, במיוחד אם אתה עוסק בפעילויות כמו טיולים רגליים או שנורקלינג.
 • 8. עקבו אחר השבילים המסומנים:
  לאי לובוס יש שבילים ייעודיים שמדריכים אתכם לאטרקציות המרכזיות שלו. היצמד לשבילים המסומנים הללו כדי להגן על המערכת האקולוגית השברירית של האי ולמנוע ללכת לאיבוד.

שימור האי לובוס: האחריות שלנו

האי לובוס הוא לא רק יעד יפה; זוהי גם מערכת אקולוגית עדינה הדורשת טיפול ותשומת לב שלנו. כמבקרים, באחריותנו להבטיח שלא נשאיר זכר ונתרום לשימור האי הייחודי הזה.

אחת הדרכים החשובות ביותר שבהן נוכל לעזור לשמר את האי לובוס היא על ידי תרגול תיירות אחראית. זה אומר לכבד את החי והצומח של האי, להישאר בשבילים ייעודיים ולהימנע מהפרעה לחיות הבר. חשוב לזכור שאנו אורחים בסביבת הגידול הטבעית שלהם ועלינו למזער את ההשפעה שלנו ככל האפשר.

דרך נוספת שבה אנו יכולים לתרום לשימור האי לובוס היא על ידי סילוק נכון של הפסולת שלנו. אין מתקנים לטיפול בפסולת באי, לכן חיוני להביא שקית לאיסוף כל אשפה ולהחזיר אותה איתנו ליבשת. בכך נוכל להבטיח שהאי יישאר נקי ונקי מזיהום.

בנוסף, אנו יכולים לתמוך במאמצי שימור ויוזמות מקומיות שמטרתן להגן על המגוון הביולוגי של האי לובוס. תרומה לארגונים או השתתפות בתוכניות התנדבות יכולה לסייע במימון מחקר, פרויקטים לשימור ותוכניות חינוכיות המעלות את המודעות לחשיבות השמירה על אוצר הטבע הזה.

יתר על כן, כמבקרים, עלינו לחנך את עצמנו על הכללים והתקנות של האי. הבנת ההנחיות שנקבעו על ידי הרשויות המקומיות וכיבודן מבטיחות שאנו תורמים למאמצי השימור הכוללים.

בסופו של דבר, שימור האי לובוס הוא אחריות קולקטיבית. על ידי תשומת לב למעשינו, טיפול בסביבה והפצת מודעות, נוכל לעזור להבטיח שהדורות הבאים יוכלו ליהנות מהיופי והמגוון הביולוגי של האי.

מהמגוון הביולוגי העשיר שלו ועד להיסטוריה הכובשת שלו, האי לובוס הוא אוצר שמחכה להתגלות. בין אם אתם חובבי טבע, חובבי היסטוריה, או פשוט מחפשים מפלט שליו, גן העדן המבודד הזה מציע משהו לכולם. תכננו את הביקור שלכם היום ותחוו את הקסם של האי לובוס ממקור ראשון.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בקנריים מתחילה כאן

דילוג לתוכן