חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מלונות | כרטיסים

מזג אוויר באיים הקנריים

עזרה בתכנון טיול בקנריים? השאירו פרטים 👇

תחזית שנתית, עונות השנה, מתי מומלץ לטוס

קבוצת האיים הקנריים בנויים משבעה איים מרכזיים, לאורך השנים האיים הקנריים הפכו להיות פופולריים עבור תיירים מכל רחבי העולם, יש המון סיבות להצלחה של האיים ולמשיכה הגדולה שיש אליהם, אם זה הטבע המדהים הנוף הוולקני המרשים חופי הים הייחודיים עם חול שחור.

אחת הסיבות המשמעותיות שהופכות את הביקור באיים לכאלה מבוקשים זהו מזג האוויר המושלם לאורך כל השנה, בכל שבעת האיים מורגש מזג אוויר ים תיכוני אשר מאופיינים בעונת קיץ יבשה במיוחד עם טמפרטורות חמימות וחורפים מתונים מבחינת מעלות חום אך עם לא מעט גשמים, מזג האוויר באיים הוא אידיאלי כמעט לכל אורך השנה.

לפי הגדרת הטמפרטורה באיים הקנריים האיים חווים אקלים סובטרופי מה שמבטיח טמפרטורות יציבות לכל אורך השנה לכן תוכלו גם לראות תיירים בכל השנה באיים, עם זאת כמו בכל מקום אחר בעולם גם באיים הקנריים יש תקופות שיותר כדאי לבקר בהן, אז מתי כדאי לטוס לאיים הקנריים מה התחזית השנתית כל זאת ועוד במאמר הבא.

מזג אוויר באיים הקנריים לימים הקרובים

האיים הקנריים מזג אוויר
הזמנים הטובים ביותר לבקר באיים הקנריים
הזמנים הטובים ביותר לבקר באיים הקנריים

האיים הקנריים תחזית שנתית

אחד היתרונות הבולטים של האיים הקנריים זהו האקלים המתון בצורה מדהימה, האיים אשר ממוקמים באוקיינוס האטלנטי במרחק קצר מחופי מרוקו ומדבר סהרה המערבי הם נמצאים באזור ימי בו זורם זרם של אוויר קריר.

ישנם שבעה איים מרכזיים ועוד כמה איים קטנים לא מיושבים, טנריף, פוארטוונטורה, גראן קנריה, לנזרוטה, לה פלמה, לה גומרה ואל היירו, בכל האיים יש מזג אוויר דומה אך כמובן שישנם שינויים מסוימים, בינואר ופברואר לאורך החופים הטמפרטורה הממוצעת היומית נעה בין שמונה עשרה מעלות צלזיוס עד עשרים וארבע מעלות בעונת החורף.

עונת הקיץ מאופיינת ברוחות המגיעות מאפריקה, הימים הופכים להיות ארוכים יותר והטמפרטורות עולות באזור האיים המזרחיים מאופיין מעט יותר חום משאר האיים, הטמפרטורה הממוצעת בעונה היא עשרים ושמונה מעלות.

קיץ באיים הקנריים – עונות הקיץ באיים הקנריים מאופיינת בטמפרטורות גבוהות, הסיכוי לגשם פוחת משמעותית והשמש זורחת עד מאוחר, בשל מיקומים של האיים הטמפרטורות לא מגיעות לגבהים בלתי נסבלים, זה קורה בגלל השפעת הקירור של מימי האוקיינוס ​​האטלנטי שמסביב.

בעונת הקיץ הטמפרטורות יציבות ושעות השמש נעות בממוצע בין תשע לעשר שעות ביום עד החודשים, יוני, יולי ואוגוסט, עבור תיירים רבים מרחבי העולם זוהי התקופה האידיאלית לבקר באיים, זוהי אחת התקופות העמוסות ביותר בשנה, הימים היותר חמים מאופיינים ברוחות מזרחיות שמגיעות ממדבר סהרה וגורמות לאוויר חם ויבש מהמדבר לשטוף את האיים, לעתים קרובות הרוחות עמוסות באבק.

חורף באיים הקנריים – החורף באיים הקנריים מתון, למשל בטנריף הטמפרטורות הממוצעות עדיין עומדות על עשרים ואחת מעלות לאורך היום בינואר על אף שהוא נחשב לחודש הקר ביותר בשנה, בעונת החורף לעיתים שקעים אטלנטיים יכולים לגרום לתקופות מעט יותר סוערות

זה קורה לעיתים נדירות כאשר מזג האוויר הופך לסוער עם כמות גשמים גדולה יותר, כמות המשקעים בחורף משתנה בין האיים והיא משמעותית יותר באזורים הצפוניים של הארכיפלג אשר חשופים יותר לרוחות הסחר הצפון מזרחיות.

ישנם הבדלים בין כמות המשקעים בין אי לאי למשל האי גראן קנריה מקבל בממוצע ארבעים ושישה מ"מ של גשם בעונת החורף בעוד שהאי ארסיפה יורד בממוצע ארבעה עשר מ"מ, על אף שעונת החורף מאופיינת בפחות תיירים זוהי תקופה שבה מבלים באיים אינספור תיירים המגיעים מאירופה הקרה כדי לנפוש.

הזמנים הטובים ביותר לבקר באיים הקנריים

באיים הקנריים תוכלו למצוא תיירים לכל אורך השנה עם זאת ישנן תקופות שיא בהם האיים מלאים בתיירים, הזמנים הטובים ביותר לבקר באיים הקנריים הם בין החודשים מרץ למאי בקיץ ובחורף בין החודשים ספטמבר עד נובמבר, החורף והקיץ הם התקופות שמביאות אל האיים הכי הרבה תיירים.

בעונות אלו באופן טבעי בשל הביקוש הגדול המלונות ומקומות לינה הופכים להיות יקרים יותר וגם יהיה יותר קשה למצוא מלונות טובים, בעונות הסתיו והאביב מזג האוויר באיים ממשיך להיות טוב יש פחות תיירים ועומסים וניתן יהיה למצוא דילים טובים יותר מאשר בעונות השיא, כך שזה גם שיקול.

דצמבר עד פברואר (חורף) – עונת החורף באיים הקנריים היא ללא ספק מקום המפלט של אירופאים רבים שרק רוצים לברוח מהקור העז, על אף שמזג האוויר עלול להיות מעט קריר עם טמפרטורות ממוצעות של חמש עשרה עד עשרים ואחת מעלות זה עדיין נחשב לנעים באופן יחסי.

חשוב לזכור שעונת החורף מאופיינת בלא מעט גשמים, אך זה לא אומר שאין מה לעשות באי בעונת החורף מתקיים פסטיבל גדול בסגנון של הפסטיבל של ברזיל, אם אתם מעוניינים לבקר בחורף באיים הקנריים מומלץ לחפש מקומות לינה כמה חודשים מראש מפני שהביקוש נמצא בשיא.

מרץ עד מאי (אביב) – עונת האביב היא תקופה מעולה למי שרוצה לבקר באיים הקנריים כאשר הם מכילים הרבה פחות תיירים, בדרך כלל בעונת האביב תוכלו למצוא דילים מעולים בבתי המלון, החנויות עורכות מבצעים מיוחדים והאווירה באיים רגועה ונעימה.

מזג האוויר ממשיך להיות נעים עם טמפרטורות ממוצעות של שש עשרה עד עשרים ושתיים מעלות, יש אירועים ייחודיים לעונה וזהו זמן מעולה לבקר בפארקים הלאומיים המדהימים אשר נמצאים באיים.

יוני עד אוגוסט (קיץ) – בעונת הקיץ ניתן להרגיש באיים שזוהי חופשת הקיץ משפחות רבות מאירופה ומכל רחבי העולם כולל התייר הישראלי פוקדים את האיים הקנריים בהמוניהם, מזג האוויר המושלם עם טמפרטורות ממוצעות של עשרים ושש מעלות הופכות את הביקור באיים ללא פחות ממושלם.

השמש זורחת שעות רבות ואין כמעט סיכוי לגשם, כדאי לקחת בחשבון שהביקוש למקומות לינה בעונת הקיץ בשיאו, כדי לתכנן את הטיול ולמצוא מקומות טובים במחירים סבירים כדאי לעשות זאת כמה חודשים מראש, במיוחד אם אתם מתכננים טיול עם הילדים, בתי המלון המרכזיים נמצאים בתפוסה מלאה תקופה ארוכה לפני הזמן המיועד.

ספטמבר עד נובמבר(סתיו) – עונת הסתיו מאוד באיים הקנריים מאוד מזכירה את עונת האביב, האיים מתרוקנים מעומסי התיירים הרבים ויש הרבה פחות תנועה, על אף שהקיץ נגמר בעונת הסתיו עדיין יש ימים חמים בהם ניתן לבקר בחוף הים, הטמפרטורה הממוצעת יורדת מעט לעשרים ושלוש מעלות אך השמש עדיין זורחת גבוה.

כדאי לקחת בחשבון שבעונת הסתיו יכולים לרדת גשמים אך בדרך כלל אין המון משקעים ומזג האוויר נשאר עדיין נעים בהחלט, אחד האירועים המרכזיים בעונת הסתיו זהו פסטיבל סן אנדראס אשר מתקיים מדי שנה באי טנריף, גם בעונת הסתיו כמו באביב תוכלו למצוא מחירים טובים יותר מאשר בעונות השיא, כמו כן יש אירועים ייחודיים המתקיימים רק בעונת הסתיו.

האיים הקנריים חווים אקלים סובטרופי מה שמבטיח טמפרטורות יציבות
האיים הקנריים חווים אקלים סובטרופי מה שמבטיח טמפרטורות יציבות

שאלות ותשובות בנוגע למזג אוויר באיים הקנרים

מזג האוויר באיים הקנריים מתאפיין במזג אוויר סובטרופי, לאורך כל השנה מזג האוויר מתון עם טמפרטורות נוחות, בעונת הקיץ מזג האוויר חם אך לא מגיע לטמפרטורות גבוהות מדי עם רוחות נעימות המגיעות מהאוקיינוס האטלנטי, עונת החורף לא קרה במיוחד כאשר הטמפרטורות הממוצעות נעות בין 15 ל 21 מעלות אך יש יותר משקעים.

עונות השיא בביקור באיים הקנריים הן הקיץ והחורף, אלה תקופות תוססות שנחשבות עמוסות בתיירים, בעונת הקיץ מבקרים בעיר משפחות רבות מכל רחבי העולם ויש אטרקציות ייחודיות לעונה זו, בעונת החורף תמצאו באיים בעיקר תיירים מאירופה שמנסים לברוח מהקור, 

ענף הגלישה מאוד מפותח באיים הקנריים, יש שם מגוון חופים מושלמים לגלישה ואכן מדי שנה מגיעים אליה תיירים מכל רחבי העולם כמו גם מקומיים כדי לנצל את החופים המדהימים, עונת הגלישה העיקרית נמשכת בין החודשים ספטמבר עד אפריל, זוהי גם עונה מאוד עמוסה אך תוכלו למצוא לכם בקלות חוף מבודד יותר מושלם לגלישה.

עונת הקיץ היא ללא ספק עונת המשפחות באיים הקנריים, זוהי התקופה המומלצת ביותר למשפחות עם ילדים אז כל האטרקציות הימיות פועלות פארקי שעשועים וכל מה שצריך עבור חופשה מוצלחת עם הילדים, גם עונות המעבר יכולות להיות אופציה טובה עם פחות תיירים במחירים משתלמים הרבה יותר, בכל מקרה במיוחד עם מתכננים טיול עם הילדים כדאי לסגור מלונות וטיסות כמה חודשים מראש.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בקנריים מתחילה כאן

דילוג לתוכן